Активності по напряму”Спроможна громада”

 • 13,2 млн
  грн грантових коштів у межах конкурсу бізнес-ідей "РОБИ СВОЄ"
 • 11 300
  тонн врожаю в межах благодійної акції "Збережемо врожай разом"
 • 269 530
  пакунків насіння в межах благодійної акції "Посій насіння з МХП"
 • 21 млн
  грн у межах Всеукраїнського конкурсу мікрогрантів "Час діяти, Україно!”
 • 2,8 тис.
  тонн м’яса в громади
 • 13,6 млн
  грн на підтримку освітньої інфраструктури

Ми сприяємо налагодженню партнерства між громадою, бізнесом та владою. Підтримуємо ініціативи, які підвищують рівень свідомості, активності, самодостатності та відповідальності жителів громад.

Напрями діяльності

 • Інновації та інфраструктура
 • Консолідація та співпраця (бізнес, влада, громада)
 • Розвиток малого підприємництва
 • Розбудова громадянського суспільства

Конкурс соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!»

Конкурс соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!» є програмою надання грантів швидкого реагування з метою підтримки локальних громадських ініціатив для вирішення конкретних проблем малих міст та сільських громад.

Перший запуск ініціативи «Час діяти, Україно!» відбувся у 2016 році. У 2019 році діяльність проєкту була розширена на 12 регіонів України. У 2020 році Фонд надав 57 грантів на суму до 50 тисяч гривень. 

У 2022 році грантовий фонд досяг рекордних 8,2 мільйонів гривень, які були виділені на 102 місцеві проєкти. З них 63 стосувалися галузей освіти, охорони здоров’я та інфраструктури, 19 були спрямовані на підтримку ВПО, 11 – енергетичної безпеки, 5 – культурної спадщини, 2 – реабілітації ветеранів та 2 – на інші проєкти.

У 2023 році 149 соціальних ініціатив від громад отримали фінансування на суму 13 млн грн завдяки конкурсу «Час діяти, Україно!».

 

Конкурс бізнес-ідей «Роби своє»

У 2016 році стартував грантовий конкурс для локальних підприємців під назвою «Село. Кроки до розвитку». За його час дії понад 250 осіб отримали грантову підтримку на суму понад 11,35 млн грн та започаткували бізнес у сільській місцевості.

У 2020 році конкурс відбувся в межах проєкту «Розвиток села та протидія пандемії COVID-19 через сприяння росту малого та мікропідприємництва», що реалізувався Благодійним фондом «МХП – Громаді» у співпраці з Агенціями регіонального розвитку Вінницької та Черкаської областей. Завдяки спільному проєкту Уряду Швеції та Програми розвитку ООН в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку» було підтримано 24 бізнес-ініціативи.

У 2022 році Фонд продовжив підтримувати малий і середній бізнес в межах грантових програм «Роби своє» та SEED від Глобального договору ООН на загальну суму 6,3 млн грн. Це дозволило розвивати економіку громад та України в цілому.

У 2023 році в межах конкурсу бізнес-ідей для підприємців «Роби своє» 80 мікробізнесів отримали гранти на суму 7,4 млн грн.

 

Благодійний проєкт «Посій насіння»

Ми вирішили підтримати продовольчу безпеку країни і  безкоштовно роздати громадам насіння овочів і квітів для посівної.

У 2020 році на території України, де розташовані виробничі потужності компанії МХП, було запущено проєкт «Посій насіння з МХП». Проєкт охопив 15 областей та 96 районів. Однак у 2022 році через повномасштабну війну росії проти України проєкт було продовжено з метою підтримки продовольчої безпеки країни.  

З лютого 2022 року  тисячі родин у 11 областях отримали набори насіння для вирощування овочів. Команда «МХП – Громаді» роздала 269 800 пакунків насіння, що дозволило засіяти понад 310 га від Волинської до Дніпропетровської областей та зібрати понад 11,3 тис. тонн врожаю. Цей проєкт став поштовхом для створення ініціативи «Збережемо урожай разом».

Через війну значна кількість українців не отримує достатньої кількості врожаю, тому дуже важливо заготовляти овочі та фрукти для задоволення потреб населення. У межах програми «Збережемо урожай разом», Благодійний фонд «МХП – Громаді» забезпечив 115 тисяч родин з усієї України наборами кришок для консервації. Ця благодійна акція проводиться з 2020 року та надає підтримку жителям 144 територіальних громад.

У 2024 році акція продовжується, цьогоріч 162 тисячі родин отримають набори з якісним насінням.

Проекти напрямку

Проекти