Дякуємо, ваша заявка прийнята!
Очікуйте інформацію електронною поштою або телефоном.
"МХП-Громаді" - український благодійний фонд, що розпочав свою діяльність у 2015 році, щоб допомогти громадам у вирішенні їхніх соціальних, економічних та екологічних проблем. Фонд здійснює діяльність в 13 областях України та працює в більш ніж 700 населених пунктах.
"МХП-Громаді" співпрацює з міжнародними та українськими донорами, такими як Програма розвитку ООН в Україні, ІСАР "Єднання", Швейцарське Агентство SIDA, USAID, Посольство Японії в Україні та Zagoriy Foundation, реалізуючи спільні розвиткові, освітні та культурні ініціативи.
Фонд здобув найвищі 5 зірок у Національному рейтингу «Компас благодійності України», організованому Асоціацією благодійників України. А проєкти, такі як "Кіно заради перемоги!" та "Укриття: ЗСУ тримають фронт, ми – безпеку їхніх дітей", стали переможцями національного рейтингу соціальних ініціатив "Відповідальна країна".
Історія
2015 - СТВОРЕННЯ ФОНДУ.
У 2015 році був створений Благодійний фонд «Урожай – Громаді». Він розпочав свою діяльність у громадах Черкащини та Київщини – на територіях, де орендувало землі підприємство НВФ «Урожай» Групи МХП.
2016 - ПЕРШІ ГРАНТОВІ ПРОЄКТИ ТА ПЕРШИЙ ДОСВІД РОБОТИ З МІЖНАРОДНИМ ДОНОРОМ.
У 2016 році був реалізований перший грантовий проєкт від Черкаської облдержадміністрації, який передбачав облаштування криниці для родини учасника АТО в селі Моринці на Звенигородщині Черкаської області. Також вперше було організовано конкурс мікрогрантів в межах проєкту «Час діяти: проведення конкурсу ініціатив з метою розвитку сільських територій через партнерство місцевої влади, громади та бізнесу». У межах програми Фонду «Східна Європа» було створено «Центр активного довголіття» для людей похилого віку за співфінансуванням Фонду «Монсанто» у Черкасах. Для сільських голів організовано навчальну поїздку до Польщі.
2017 - РОЗВИТОК ПРОЄКТІВ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ.
У 2017 році вперше відбулися наукові тури для сільських дітей «Наукова ліга». Підписаний меморандум з волонтерським рухом «Хелп енд тревел», в межах якого молодь організовувала прибирання громадських місць у селах, ми спільно з місцевими хлопцями та дівчатами проводила вечори відпочинку. Організовано ознайомчі поїздки старшокласників до Верховної Ради України. Продовжує розвиватися ініціатива «Час діяти».
2018 - ЗАПУСК СОЦІАЛЬНИХ ПРОГРАМ, ОРІЄНТОВАНИХ НА СФЕРИ ЗДОРОВ'Я, ДЕМОГРАФІЇ ТА ЕКОЛОГІЇ.
У 2018 році Фонд долучився до Всеукраїнської програми «Здоров’я жінки», у межах якої в Звенигородці був відкритий кабінет скринінгової профілактики із сучасним обладнанням. Проєкт профінансований у співпраці з Державним фондом регіонального розвитку. Також запрацював проєкт «Лікар для села», завдяки якому мешканці багатьох сіл змогли отримувати безкоштовну діагностику та лікування від профільних лікарів, які приїжджали в їх населені пункти. Вперше запустили соціальну програму «Лелека» для підтримки молодих родин при народженні немовлят. Також вперше проведено «Екофестиваль» з елементами плоггінгу, під час якого в громаді села Ліпляве на Черкащині зібрали понад 700 кг сміття.
2019 - ВИХІД НА ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РІВЕНЬ ТА ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ФОНДУ.
Одна з головних подій 2019 року – організований Фондом Всеукраїнський екологічний флешмоб «Висади свої горіхи», який потрапив до Книгу рекордів України. За підтримки фонду в громадах було висаджено понад 5 тис. саджанців волоських горіхів. Вперше проведено Всеукраїнський конкурс мікрогрантів для реалізації якісних соціальних проєктів «Добробут громад». Продовження роботи з міжнародними донорами: на Черкащині реалізований спільний з «Байєр в Україні» проєкт «Центр розвитку особистості «STEPHUB». В кінці року діяльність Фонду масштабувалася на всю Україну, де працюють підприємства агрохолдингу МХП. Фонд був переймонований на «МХП – Громаді».
2020 - ЗБІЛЬШЕННЯ КІЛЬКОСТІ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИХ ПРОЄКТІВ.
У 2020 році ми почали активно створювати «Центри активного довголіття» для літніх людей. В межах проєкту «Посій насіння з МХП» для орендодавців МХП закуплено 145 тис. пакунків якісного насіння та кришок для консервації урожаю. Завдяки проєкту «Зелена планета з МХП» вдалося висадити понад 11 тис. дерев в ініціативних громадах, які були готові озеленювати свої території. Для протидії коронавірусу було створено платформу взаємовигідної співпраці бізнесу, влади і громади «Спільнодія Черкащини та Вінниччини: здолати COVID-19», яка зібрала близько 35 млн грн на подолання епідемії. Організовані перші кінопокази просто неба в громадах. Конкурс мікрогрантів «Час діяти, Україно!» вперше відбувся для всіх громад, де веде свою діяльність компанія МХП. В багатьох наших конкурсах та проєктах ми взаємодіяли з агенціями регіонального розвитку України, іншими українськими та міжнародними донорами (ПРООН, Уряд Швеції, Фундація ім. князів-благодійників Острозьких та багато інших).
2021 - РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЄКТІВ РОЗВИТКУ НА СУМУ 108 МЛН ГРН.
У 2021 році ми реалізували 900 проєктів розвитку на суму 108 млн грн. Проєкти втілювалися за 4 основними напрямами діяльності Фонду: людський капітал, спроможна громада, екологія та енергоефективність, громадське здоров'я. Найпопулярніші проєкти цього року: Національний тур «Кіно просто неба», конкурс мікрогрантів для громадських ініціатив «Час діяти, Україно!», конкурс мікрогрантів для стимулювання підприємництва «Село. Кроки до розвитку», проєкти «Зелена планета з МХП» та «Лікар для села».
2022 - ПРАЦЮЄМО ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну ми зосередили свою діяльність на допомозі тим, хто цього потребує: захисникам, переселенцям, дітям, людям похилого віку, лікарям та медичним установам. Крім того, фонд активно працює над фінансовою та експертною підтримкою ідей щодо продовольчої безпеки та розвитку сільського господарства в громадах. Протягом 2022 року ми роздали понад 114 800 пакунків насіння для вирощування овочів у 11 областях України в рамках кампанії "Посій насіння з МХП". У серпні розпочали Всеукраїнський конкурс соціальних ініціатив "Час діяти, Україно!", метою якого є підтримка локальних громадських ініціатив для вирішення конкретних проблем громад під час війни.
У листопаді разом з брендом "Наша Ряба" та Фондом Катерини Осадчої запустили благодійний проєкт забезпечення дитячим харчуванням малюків України. Заклади, які дбають про діток, позбавлених батьківського піклування, а також малюки, які опинилися в скруті через війну, отримали понад 40 000 банок дитячого харчування "КОКО" від "Нашої Ряби".
Восени Фонд допоміг облаштувати 75 укриттів у дитячих садочках, школах та лікарнях у 8 областях України. Загальна сума допомоги - понад 6,6 млн гривень.
Наша діяльність високо оцінена в національному рейтингу соціальних ініціатив “Відповідальна країна” - проєкти "Кіно заради перемоги!" і "Укриття: ЗСУ тримають фронт, ми – безпеку їхніх дітей" стали переможцями цього рейтингу. Також, Фонд здобув найвищі 5 зірок у Національному рейтингу «Компас благодійності України», організований Асоціацією благодійників України.
Місія фонду
Ми допомагаємо жителям невеликих міст та сіл розвивати свої громади шляхом побудови партнерських відносин між громадами, владою та бізнесом. Підтримуємо ефективні рішення для подолання соціальних, економічних та екологічних проблем. Надаємо фінансову, експертну та організаційну підтримку ініціативам, які покращують якість життя людей в громадах.
Географія діяльності
Наш Фонд охоплює своєю діяльністю 13 областей України: Черкаській, Київській, Вінницькій, Івано-Франківській, Хмельницькій, Сумській, Львівській, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Чернігівській, Волинській та Житомирській областях. Ми підтримуємо ініціативи та проєкти, які сприяють розвитку громад, зокрема, у соціальній, економічній та екологічній сферах.
Цінності фонду
Відкритість
Прозорість
Взаємоповага
Розвитковість
Інноваційність
МИ ПІДТРИМУЄМО
АКТИВНУ МОЛОДЬ:
- відкриваємо хаби;
- організовуємо покази українського кіно;
- ініціюємо мовні курси;
- влаштовуємо табори;
- проводимо спортивні заходи;
- сприяємо розвитку інфраструктури.
ПРАЦЕЗДАТНЕ НАСЕЛЕННЯ:
- відкриваємо громадські майстерні;
- надаємо гранти для мікро- та малого підприємництва.
ЛЮДЕЙ ПОВАЖНОГО ВІКУ:
- проводимо культурні заходи;
- навчаємо користуватися гаджетами;
- відкриваємо центри активного довголіття.
БІЗНЕС, ГО, ОРГАНИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ:
- проводимо освітні івенти;
- ініціюємо партнерську взаємодію бізнесу, влади та громади;
- організовуємо форуми та грантові конкурси.