Фонд «МХП – Громаді» – лідер з реалізації розвиткових проєктів та впровадження соціально значущих змін в малих містах і селах України.

Фонд – це спектр різних можливостей, який об’єднує громади, талановитих людей, які об’єднуються навколо спільної мети, щоб допомогти громаді і кожному окремо бути самодостатнім і успішним.

Історія
Місія фонду
З ким ми працюємо
Географія

Історія


2015 - СТВОРЕННЯ ФОНДУ.

У 2015 році був створений Благодійний фонд «Урожай – Громаді». Він розпочав свою діяльність у громадах Черкащини та Київщини – на територіях, де орендувало землі підприємство НВФ «Урожай» Групи МХП.


2016 - ПЕРШІ ГРАНТОВІ ПРОЄКТИ ТА ПЕРШИЙ ДОСВІД РОБОТИ З МІЖНАРОДНИМ ДОНОРОМ.

У 2016 році був реалізований перший грантовий проєкт від Черкаської облдержадміністрації, який передбачав облаштування криниці для родини учасника АТО в селі Моринці на Звенигородщині Черкаської області. Також вперше було організовано конкурс мікрогрантів в межах проєкту «Час діяти: проведення конкурсу ініціатив з метою розвитку сільських територій через партнерство місцевої влади, громади та бізнесу». У межах програми Фонду «Східна Європа» було створено «Центр активного довголіття» для людей похилого віку за співфінансуванням Фонду «Монсанто» у Черкасах. Для сільських голів організовано навчальну поїздку до Польщі.


2017 - РОЗВИТОК ПРОЄКТІВ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ.

У 2017 році вперше відбулися наукові тури для сільських дітей «Наукова ліга». Підписаний меморандум з волонтерським рухом «Хелп енд тревел», в межах якого молодь організовувала прибирання громадських місць у селах, ми спільно з місцевими хлопцями та дівчатами проводила вечори відпочинку. Організовано ознайомчі поїздки старшокласників до Верховної Ради України. Продовжує розвиватися ініціатива «Час діяти».


2018 - ЗАПУСК СОЦІАЛЬНИХ ПРОГРАМ, ОРІЄНТОВАНИХ НА СФЕРИ ЗДОРОВ'Я, ДЕМОГРАФІЇ ТА ЕКОЛОГІЇ.

У 2018 році Фонд долучився до Всеукраїнської програми «Здоров’я жінки», у межах якої в Звенигородці був відкритий кабінет скринінгової профілактики із сучасним обладнанням. Проєкт профінансований у співпраці з Державним фондом регіонального розвитку. Також запрацював проєкт «Лікар для села», завдяки якому мешканці багатьох сіл змогли отримувати безкоштовну діагностику та лікування від профільних лікарів, які приїжджали в їх населені пункти. Вперше запустили соціальну програму «Лелека» для підтримки молодих родин при народженні немовлят. Також вперше проведено «Екофестиваль» з елементами плоггінгу, під час якого в громаді села Ліпляве на Черкащині зібрали понад 700 кг сміття.


2019 - ВИХІД НА ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РІВЕНЬ ТА ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ФОНДУ.

Одна з головних подій 2019 року – організований Фондом Всеукраїнський екологічний флешмоб «Висади свої горіхи», який потрапив до Книгу рекордів України. За підтримки фонду в громадах було висаджено понад 5 тис. саджанців волоських горіхів. Вперше проведено Всеукраїнський конкурс мікрогрантів для реалізації якісних соціальних проєктів «Добробут громад». Продовження роботи з міжнародними донорами: на Черкащині реалізований спільний з «Байєр в Україні» проєкт «Центр розвитку особистості «STEPHUB». В кінці року діяльність Фонду масштабувалася на всю Україну, де працюють підприємства агрохолдингу МХП. Фонд був переймонований на «МХП – Громаді».


2020 - ЗБІЛЬШЕННЯ КІЛЬКОСТІ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИХ ПРОЄКТІВ.

У 2020 році ми почали активно створювати «Центри активного довголіття» для літніх людей. В межах проєкту «Посій насіння з МХП» для орендодавців МХП закуплено 145 тис. пакунків якісного насіння та кришок для консервації урожаю. Завдяки проєкту «Зелена планета з МХП» вдалося висадити понад 11 тис. дерев в ініціативних громадах, які були готові озеленювати свої території. Для протидії коронавірусу було створено платформу взаємовигідної співпраці бізнесу, влади і громади «Спільнодія Черкащини та Вінниччини: здолати COVID-19», яка зібрала близько 35 млн грн на подолання епідемії. Організовані перші кінопокази просто неба в громадах. Конкурс мікрогрантів «Час діяти, Україно!» вперше відбувся для всіх громад, де веде свою діяльність компанія МХП. В багатьох наших конкурсах та проєктах ми взаємодіяли з агенціями регіонального розвитку України, іншими українськими та міжнародними донорами (ПРООН, Уряд Швеції, Фундація ім. князів-благодійників Острозьких та багато інших).


2021 - РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЄКТІВ РОЗВИТКУ НА СУМУ 108 МЛН ГРН.

У 2021 році ми реалізували 900 проєктів розвитку на суму 108 млн грн. Проєкти втілювалися за 4 основними напрямами діяльності Фонду: людський капітал, спроможна громада, екологія та енергоефективність, громадське здоров'я. Найпопулярніші проєкти цього року: Національний тур «Кіно просто неба», конкурс мікрогрантів для громадських ініціатив «Час діяти, Україно!», конкурс мікрогрантів для стимулювання підприємництва «Село. Кроки до розвитку», проєкти «Зелена планета з МХП» та «Лікар для села».


Місія фонду

Фонд «МХП – Громаді» допомагає організовуватись людям та громадам для вирішення їх соціальних, економічних та екологічних проблем

З ким ми працюємо

НАША АУДИТОРІЯ


Активна молодь

- відкриття освітніх хабів
- покази кінострічок
- навчання англійській мові
- організація таборів
- проведення спортивних заходів
- створення спортивної інфрастуктури


Працездатне населення

- відкриття громадських майстерень
- надання грантів для мікро- та малого підприємництва на селі


Люди поважного віку

- проведення культурних заходів
- оволодіння навичками користування гаджетами
- відкритття центрів активного довголіття


Бізнес, ГО, органи місцевого самоврядування

- проведення освітніх заходів партнерська взаємодія: бізнес, влада, громада
- проведення форумів та навчань
- конкурси мікрогрантів


Географія діяльності

Області діяльності фонду – Черкаська, Київська, Вінницька, Івано-Франківська, Хмельницька, Сумська, Львівська, Дніпропетровська, Полтавська, Тернопільська, Чернігівська, Волинська, Миколаївська, Житомирська

Цінності фонду

Відкритість
Прозорість
Взаємоповага
Розвитковість
Інноваційність

З ким ми працюємо

1

Активна молодь

- відкриття освітніх хабів
- покази кінострічок
- навчання англійській мові
- організація таборів
- проведення спортивних заходів
- створення спортивної інфрастуктури

2

Люди поважного віку

- проведення культурних заходів
- оволодіння навичками користування гаджетами
- відкритття центрів активного довголіття

3

Працездатне населення

- відкриття громадських майстерень
- надання грантів для мікро- та малого підприємництва на селі

4

Органи місцевого самоврядування, ГО, бізнес

- проведення освітніх заходів партнерська взаємодія: бізнес, влада, громада
- проведення форумів та навчань
- конкурси мікрогрантів