Активності по напряму”Громадське здоров'я”

 • 3,8 млн
  грн підтримка медичної інфраструктури
 • 1632
  волонтера взяли участь в акції "День донора МХП"
 • 3,3 млн
  грн загальний бюджет проєкту "Лікар для села"
 • 249 сіл
  отримали медичну допомогу в межах проєкту "Лікар для села"
 • 18 019
  консультацій лікарів у межах проєкту "Лікар для села"
 • 3500+
  дітей оглянули лікарі в межах проєкту "Скарбничка здоров'я"

Ми підвищуємо рівень фізичного, психічного та соціального здоров'я людей в громадах через забезпечення доступу до якісних медичних послуг та кваліфікованих лікарів. Підтримуємо національну та міжнародну співпрацю в галузі охорони здоров'я та популяризуємо ідеї здорового способу життя.

Напрями діяльності

 • Міцне фізичне та ментальне здоров’я 
 • Профілактична медицина
 • Підтримка лікарів
 • Інфрастуктура медичних закладів та установ
 • Підтримка здоров’я військових
 • Підтримка мед.системи під час війни

Соціальна ініціатива «Скарбничка здоров’я»

«Скарбничка здоров’я» – соціальна ініціатива Благодійного фонду «МХП – Громаді», яка реалізується спільно з НДСЛ «Охматдит», суть якої в тому, що понад 20 кваліфікованих лікарів безоплатно оглядають всіх охочих дітей у деокупованих та віддалених громадах. Найголовніша особливість проєкту: за 1 день дитина отримує консультацію вузьких спеціалістів, лабораторне й функціональне обстеження. Такої швидкості та результативності часто складно досягти навіть у поліклініках в Києві.

Фонд регулярно отримує запити від громад на приїзди лікарів «Охматдиту», бо сьогодні родинам з регіонів важче доїхати до столиці й пройти там обстеження. Складнощів додають повітряні тривоги та ракетні обстріли, коли транспорт та інші установи припиняють працювати. Щоб обійти всіх лікарів і дочекатися результатів аналізів, потрібно кілька днів. Тому «МХП – Громаді» прийняв рішення підтримати виїзди лікарів «Охматдит» та масштабувати їх на різні регіони.

Партнерство «МХП – Громаді» та «Охматдиту» почалося з грудня 2022 року, коли Фонд придбав для поліклініки 3 новітні аналізатори (гематологічний, біохімічний та аналізатор електролітів) загальною вартістю понад 1,1 млн грн. З їхньою допомогою  аналіз крові робиться за 24 параметрами, а результати можна отримати всього за 1 хвилину. Завдяки цим аналізаторам виїзди «Охматдитівців» називають повноцінною «поліклінікою на виїзді».

За час партнерства вдалося організувати 15 виїзних консультацій у різні регіони й обстежити 3500+ дитини (з них – 115 скеровані на стаціонарне лікування).

 

Медична ініціатива «Лікар для села»

Проєкт «Лікар для села» створений «МХП – Громаді» з метою забезпечення доступу до якісної медицини жителів сільських районів, де часто взагалі відсутня можливість отримати вчасно кваліфіковану медичну допомогу.

У 2018 році жителі сіл мали можливість пройти безплатну діагностику та лікування від профільних лікарів, які приїжджали в їхні населені пункти. Завдяки цьому проєкту, протягом 2018-2020 років більше ніж 13 000 жителів різних громад отримали професійну допомогу від кваліфікованих лікарів.

У 2021 році Фонд організував консультації та виїзди бригад для повного профілактичного огляду в 5 областях України: Черкаській, Вінницькій, Київській, Хмельницькій та Дніпропетровській. Більше ніж 2 500 жителів з 70 населених пунктів отримали допомогу.

У грудні 2022 року завдяки підтримці «МХП – Громаді» та міжнародних партнерів MOAS, RMH Latvija, БФ Оксани Дмитрієвої був запущений спеціально обладнаний медмобіль з реактивами та медичним обладнанням для проведення первинного обстеження та консультацій лікарів. Медмобіль їздив по невеликих населених пунктах Вінницької, Київської, Сумської та Хмельницької областей, допомагаючи усім охочим  отримати необхідну медичну допомогу.

 

Допомога для подолання пандемії CОVID-19

Наш Фонд спрямував понад 4 мільйони 900 тисяч  гривень на підтримку проєктів громадського здоров’я, зокрема – на різноманітні програми, які зосереджуються на запобіганні поширенню коронавірусу, забезпеченні необхідного медичного обладнання та наданні медичної допомоги пацієнтам, які постраждали від COVID-19.

У 2020 році Фонд передав медичним установам України понад 400 тисяч засобів індивідуального захисту, близько 1400 одиниць медичного обладнання та 6 тисяч літрів антисептичних засобів. 

Також Фонд направив 15 мільйонів гривень на потреби підопічних компаній у Вінницькій області та 14 мільйонів гривень у Черкаській області. Закупівлі в межах цих сум проводить самостійно холдинг через благодійний фонд «МХП – Громаді». Загальний внесок у боротьбу з коронавірусом становив понад 85 мільйонів гривень.

Проекти напрямку

Проекти