До Олімпійських ігор представили емоційний мультимедійний проєкт про незламність українських спортсменів

28 червня 2024,

У київському ТРЦ «Гулівер» Міністерство молоді та спорту України презентувало мультимедійну виставку «The Will to Win – Воля до Перемоги!», організовану за підтримки Офісу Президента України. Проєкт присвячений участі українських спортсменів в Олімпійських іграх 2024 року в Парижі.

Складається з фотовиставки та серії документальних фільмів про підготовку українців під час повномасштабної війни до Олімпіади. Проєкт був створений без залучення бюджетних коштів – його підтримав Благодійний фонд «МХП-Громаді». 

«Наш ворог зробив усе, щоб ми не брали участь в Олімпійських іграх цього року. Він руйнує наші стадіони, басейни та спортивні бази, вбиває наших олімпійців. росія зробила все для того, щоб нас не було в Парижі. Але час вирішує, сила вирішує, сміливість вирішує. І в Парижі буде Україна, а росії як країни там не буде», – заявила Олена Ковальська, заступниця керівника Офісу Президента України.

«Олімпійські ігри – це те місце, де будуть транслюватися наші меседжі до світової спільноти, а виставка The Will to Win стане центральним обʼєктом українського дому на Олімпійських іграх у Парижі», – сказав Матвій Бідний, очільник Міністерства молоді та спорту України, відзначивши, що спорт є важливою складовою української національної та громадянської ідентичності, а історії українських атлетів демонструють світу нашу неймовірну волю до перемоги

Для Благодійного фонду «МХП-Громаді» утвердження національної ідентичності – одне з ключових завдань його діяльності. За понад 2 роки повномасштабної війни на культурні проєкти Фонд виділив 70+ млн грн., відновивши унікальні місцеві музеї, підтримавши національний тур “Кіно заради Перемоги!”, організувавши тур гурту KOZAK SYSTEM військовими госпіталями, ініціювавши випуск журналу “Локальна історія” про Василя Стуса. Не винятком став і проєкт «The Will to Win», який уже є важливим інструментом для демонстрації світу наслідків російської агресії. 

«Світ повинен зрозуміти, що Україні дуже нелегко, але ми можемо і воювати, і здобувати спортивні перемоги попри всі виклики. Бо в цьому наша ідентичність – прагнення до перемоги й незламність, яка вразила всю планету в перші місяці повномасштабної війни, і вразить незабаром під час Олімпіади в Парижі», – наголосив Юрій Мельник, Голова Наглядової ради Благодійного фонду «МХП-Громаді».

Героями виставки стали Вікторія Онопрієнко, українська гімнастка, чемпіонка Європи, фіналістка Олімпійських ігор в Токіо; Жан Беленюк, український спортсмен, борець греко-римського стилю, срібний призер Олімпійських ігор; Олександра Паскаль, 8-річна гімнастка, нагороджена відзнакою «мужність під час війни» акцією «Діти-герої», втратила ногу під час російської атаки 2022-го на Одещину; Юлія Левченко, українська легкоатлетка з Бахмута, фіналістка Олімпійських ігор, чемпіонка юнацьких Олімпійських ігор (2014); Марина та Владислава Алексіїви, українські спортсменки з синхронного плавання з Харкова, бронзові призерки літніх Олімпійських ігор-2020; Сергій Стаховський, український тенісист, володар чотирьох титулів АТР в одиночному розряді, чотирьох титулів АТР у парному розряді, експерша ракетка України з великого тенісу, нині – Майстер-сержант Центру спеціальних Операцій «А», СБУ. 

Документальні фільми та фотоекспозицію створила команда Асоціації «Дивись українське!»: фотохудожником проєкту став Сергій Михальчук, режисером-постановником Кадім Тарасов, а продюсером усього проєкту – Андрій Різоль.

«Продакшн ускладнювався стислими термінами: на всі зйомки ми мали 20 знімальних днів. Але нас заряджала й надихала сама тема та герої. Їхня відданість своїй справі, їхні історії самі створювали цей контент. Увесь творчий процес у цілому зайняв 50 днів, але результат того вартий!» – додав Андрій Різоль, продюсер, очільник Асоціації «Дивись українське!».

Фотовиставку можуть побачити всі охочі в ТРЦ «Гулівер» ще протягом місяця. Потім вона вирушить до Парижа.