Завдяки проєкту «МХП – Громаді» та Zagoriy Foundation підлітки доторкнулися до світу кіно

08 серпня 2021,

Можливість доторкнутися до світу кінонематографа 14-17-річні підлітки з населених пунктів Вінницької, Дніпропетровської та Черкаської областей отримали завдяки проекту “Кінематографічні майстер-класи для підлітків “Grandparents очима дітей”. Його метою було підвищити обізнаність школярів про кіномистецтво, а також дати їм можливість спробувати себе у кінематографі.

Протягом червня-липня 138 підлітків з Канева, Катеринополя, Ладижина, Тульчина та Петриківки отримали незабутні емоції, враження та досвід від можливості зазирнути за лаштунки кіноіндустрії та навіть спробувати себе у мистецтві кіно. Режисура та режисура монтажу, сценарна та операторська майстерності, робота зі звуком, гримом та костюмами, а на завершення — створення авторських короткометражних кіноробіт — за такою програмою пройшли майстер-класи від команди досвідчених майстрів кіно, що були організовані Благодійним фондом МХП — Громаді” у партнерстві із Zagoriy Foundation.

“Ми прагнули урізноманітнити літній відпочинок школярів новими пізнавальними і водночас захоплюючими подіями. Щоб вони і нового досвіду набули, й отримали позитивні враження та яскраві емоції від цього. Разом з тим, ми ставили за мету популяризувати кінопрофесії серед підлітків, щоб завтра було кому творити якісне українське кіно. Нам це вдалося — на майстер-класи зареєструвалося стільки охочих, що довелося проводити відбір учасників. Уже зараз дехто з них серйозно замислюється над тим, щоб пов’язати своє майбутнє з кіно”, — розповіла директорка благодійного фонду “МХП — Громаді” Тетяна Волочай.

“Системна благодійність, у тому числі, передбачає створення можливостей для навчання, самореалізації та розвитку. Zagoriy Foundation долучився до проекту, щоби ще більше дітей змогли реалізувати свій креативний потенціал. Досвід, який отримали учасники, позитивно вплине на їх подальше життя та бачення власного майбутнього”, — зазначила директорка Zagoriy Foundation Євгенія Мазуренко.

Провідниками підлітків до світу кіно була команда майстрів соціального проекту “Жовтий автобус”. Його засновник, відомий український кінооператор Ярослав Пілунський зазначає, що під час майстер-класів особливу увагу було відведено кінопортрету.

“Кожен фільм має свого героя — він живе, працює, має своє оточення, середовище, розповідає свою історію, і все це разом творить єдиний кінематографічний образ. От саме таких героїв разом із нашими юними друзями ми й спробували знайти для короткометражних фільмів”, — розповів Ярослав Пілунський.

За його словами, протягом проекту підлітки були рівноправними учасниками процесу.

“Діти завжди талановиті, головне — знайти і розкрити їх здібності, підштовхнути до творчого розвитку. А ще дуже важливо дати їм упевненість у своїх силах. Саме тому під час наших майстер-класів діти — рівноправні учасники процесу разом із професіоналами. Ми спілкуємось з ними на рівних, слухаємо їх пропозиції, зауваження, підказуємо й допомагаємо. Таким чином вони починають вірити в себе, надихаються на подальшу роботу”, — поділився Ярослав Пілунський.

За результатами проведених майстер-класів під керівництвом досвідчених майстрів кіно підлітки створили 5 короткометражних робіт — по одній у кожному населеному пункті. Роботи катеринопільських, ладижинських, тульчинських та петриківських підлітків уже вийшли на великий екран у межах Національного туру “Кіно просто неба”, що нині триває невеликими містами, селищами та селами України. Жителі ж Канева зможуть побачити роботи своїх підлітків у серпні, коли кіномобіль Національного туру дістанеться їхньої громади.

Нагадаємо, проект “Кінематографічні майстер-класи “Grandparents очима дітей” реалізований благодійним фондом “МХП-ГРОМАДІ” за фінансової підтримки HBCE Grant Program/Програма грантів HBSE та Zagoriy Foundation у партнерстві з командою “Жовтого автобуса” від ГО “ГЕРОЇ. ЮЕЙ”, Асоціацією “Сприяння розвитку кінематографа в Україні — дивись українське!”, Державним агентством України з питань кіно та Patriot Rental.