
Звитяга Нескорених: у Баришівці на Київщині в інклюзивних змаганнях взяли участь ветерани зі всієї України
17 травня в Баришівській громаді Київської області пройшов ІІ-й етап інклюзивних змагань «Командний кубок України серед ветеранів-стронгменів — Звитяга Нескорених». До заходу долучилися понад 150 представників з різних регіонів України — ветерани війни, військовослужбовці та співробітники силових структур. Серед них — дві команди від МХП. Спортсмени змагалися у таких дисциплінах, як веслування на тренажері «Concept-2» (100 метрів та 100 секунд), а також стронгмен/інвастронг.
Спортивний захід провели підприємства групи МХП — «МХП-Агро-С» та «МХП-Старинська птахофабрика» спільно з ГО «Федерація стронгмену України» та Міністерство у справах ветеранів у межах програми підтримки військових та ветеранів «МХП Поруч». Інформаційним партнером заходу виступила ТРС Бориспіль.
Головним суддею змагань був чемпіон світу зі стронгмену, почесний президент ГО «Федерація стронгмену України» та володар титулу «Найсильніша людина світу» Василь Вірастюк. Цей день показав, що наші захисники не лише на полі бою, а й у спортивних змаганнях залишаються прикладом для наслідування.
Головні люди сьогодні в центрі Баришівки – це ви. Так як ви вмієте перемагати – ніхто не вміє! Так як ви вмієте сміятись – ніхто не вміє! Так як ви вмієте підтримувати один одного – ніхто не вміє. І я впевнена, що ми стоїмо на початку невпинного шляху розвитку галузі спортивної реабілітації ветеранів війни в Україні.
Програма «МХП Поруч», в межах якої проходив захід, діє в компанії МХП вже понад два роки. Її ціль — комплексна підтримка військових, ветеранів та їхніх родин. Зараз у фокусі цієї програми — сприяння розвитку ветеранських спільнот.
Ми віримо, що сила української держави — в людях. Для МХП бути поруч із військовими, ветеранами та їхніми родинами — означає створювати можливості, надавати підтримку та разом втілювати важливе. Адже тільки в партнерстві бізнесу, влади та громади ми здатні на більше. Інклюзивні змагання «Звитяга Нескорених» — це приклад того, як спорт сприяє відновленню й реінтеграції. Це частина нашої системної роботи в межах програми «МХП Поруч», яка охоплює весь шлях захисника — від служби до повернення в цивільне життя.
Ветеран Юрій Яременко, який до повномасштабної війни працював вантажником на «МХП-Старинська птахофабрика», після мобілізації в 2023 році став частиною ЗСУ, а на Бахмутському напрямку отримав поранення. Після п’яти місяців реабілітації він повернувся до цивільного життя та наразі працює інструктором тренажерного залу. Для Юрія змагання «Звитяга Нескорених» — не перший досвід, він вже брав участь у таких заходах у Тернополі, Черкасах, Львові та Городенці.
Для мене такі події — передусім, реабілітація не лише фізична, а й емоційна. Тут ми відчуваємо підтримку, розуміння, повагу. Можливість вийти на арену, відчути дух суперництва, поділитись досвідом — безцінна. Після поранення я не уявляв, що спорт стане такою важливою частиною мого відновлення. Завдяки підтримці лікарів, друзів і рідних мені вдалося оговтатися та повернутись до активного життя. А участь у змаганнях, які організовує компанія МХП, відкрила для мене нові можливості — фізично зміцнитися, повірити в себе та відчути командний дух. «Звитяга Нескорених» — це частина мого шляху до нового себе.
У змаганнях з веслування на 100 метрів перемогли: у категорії ветерани-чоловіки — команда «Корд», ветерани-аматори — «Командний дух», мілітарі-чоловіки — «ДСНС Вогнеборці», мілітарі-змішані — «Вогники Київщини». На дистанції 100 секунд першість здобули: ветерани-чоловіки — «Північний форпост», ветерани-аматори — «Козацький дух», мілітарі-чоловіки — «Ідейні Кульчики», мілітарі-змішані — «Вогники Київщини». У силовій дисципліні стронгмен/інвастронг найкращими стали: ветерани-чоловіки — команда «Корд», мілітарі-чоловіки — «Козацька Рада+».
Наша федерація розпочала ветеранський спортивний рух ще у 2022 році, і за ці роки ми переконалися, наскільки це потрібно. Спорт відновлює, мотивує, об’єднує. Багато хто з учасників змагань вперше після поранень знову повірив у свої сили саме тут — у секторі штанг і гир. Ми з командою прагнемо розвивати цей напрям, тому турніри проходять системно — з рейтинговою сіткою, підготовкою до національного фіналу й міжнародної участі. У співпраці з МХП цього року ми проведемо п’ять заходів у різних регіонах. Баришівка — це вже другий, і він став справді потужним.
Наприкінці заходу відбулася урочиста церемонія нагородження, під час якої всі учасники отримали подарунки, а переможці — медалі та відзнаки.
Під час «Звитяги Нескорених» пройшов благодійний збір коштів на безпілотний авіаційний комплекс Lucky Strike для 136-го батальйону 114-ої окремої бригади ТрО.