Проєкти з 13 областей України стали переможцями конкурсу мікрогрантів «Час діяти, Україно!»

02 july 2021,

У 2021 році на конкурс «Час діяти, Україно!» зареєструвалася рекордна кількість учасників – 425 осіб з 13 областей. Це втричі більше, ніж минулого року. Більшість з них пройшли спеціальні освітні курси з проєктного менеджменту, де їх навчали, як перетворити ідеї на успішні проєкти, правильно писати грантові заявки, займатися проєктним бюджетуванням та звітуванням.

Загалом на розгляд експертної комісії конкурсу надійшло понад 200 проєктних заявок. 93 з них отримають мікрогранти від Благодійного фонду «МХП – Громаді» на загальну суму майже 5 млн грн і будуть реалізовані до кінця року. Загальна ж вартість проєктів, що покликані сприяти розв’язанню конкретних проблем громад або позитивно вплинути на якість життя в них, перевищує 10 млн грн.

«Одна з наших місій є сприяння самозарадності місцевих громад у вирішенні локальних проблем на місцях. Освітні модулі є важливою складовою конкурсу «Час діяти, Україно!». Це та вудка, яка дає можливість активним членам громад самим ловити рибу, тобто перетворювати власні ініціативи на проєкти й знаходити фінансування на їх реалізацію. За два роки такі знання ми дали більш як 500 учасникам і вже маємо низку позитивних прикладів, коли громади самостійно знаходять донорів для реалізації своїх проєктів», – пояснила директорка Благодійного фонду «МХП – Громаді» Тетяна Волочай.

За словами Тетяни Волочай, цьогорічний конкурс засвідчив високу активність громад у прагненні до якісних перетворень у їхньому житті.

«Варто відзначити високу активність громад у прагненні до якісних перетворень у їхньому житті. Цього року ми не лише отримали вдвічі більше проєктних заявок, ми майже вдвічі збільшили кількість підтриманих проєктів. Завдяки цьому загальна вартість їхньої реалізації становить понад 10 мільйонів гривень», – розповіла директорка фонду.

Як і минулого року, найбільш активними були громади Вінницької та Черкаської областей. Зокрема, на Вінниччині фонд підтримав 24 ініціативи, на Черкащині – 20. Загалом у межах конкурсу «Час діяти, Україно!» ініціативи будуть реалізовані у громадах 13 областей України.

Значна частина проєктів, підтриманих фондом, стосуються виховання, освіти, організації якісного та безпечного дозвілля дітей (переважно у сільській місцевості). Так, у Баландівці на Вінниччині для них буде створений KinderLand, а у Дацьківському навчально-виховному комплексі, що на Черкащині, – освітня лабораторія для інтровертів.

Деякі проєкти націлені на соціалізацію дітей з інвалідністю. У Гущинецькій  школі на Вінниччині з’явиться інклюзивно-ресурсна кімната, а у Будищі Черкаського району – інклюзивний дитячий майданчик.

Низка проєктів стосується збереження довкілля. Наприклад, у Білоцерківці на Полтавщині буде створено майданчик для роздільного сортування твердих побутових відходів, а у Городищі на Черкащині реалізується проєкт «Нема сміття – щасливе майбуття».

Серед проєктів, що націлені на вирішення локальних проблем громад, можна відзначити освітлення вулиць та навіть будівництва містка у Липовецькій громаді на Вінничині, що має стати елементом об’єднання громади.

Нагадаємо, Всеукраїнський конкурс мікрогрантів «Час діяти, Україно!» проводиться другий рік поспіль. Він є складовою частиною п’ятирічного соціального проєкту «Час діяти», що реалізовується БФ «МХП – Громаді» за фінансової підтримки холдингу МХП. Так, минулого року фонд підтримав 57 кращих ініціатив громад, що надійшли на конкурс. У такий спосіб на місцях було розв’язано низку локальних проблем громад, зокрема, в галузі освіти, спорту, громадського здоров’я, екології та енергоефективності.

Головна мета конкурсу – сприяти розв’язанню конкретних проблем громад шляхом підтримки локальних громадських ініціатив. БФ «МХП – Громаді» також ставить за мету розвивати компетенції громад з проєктного менеджменту, зокрема, підвищити якість написання проєктів та оволодіння інструментами для залучення додаткових ресурсів.

Учасниками конкурсу можуть бути органи місцевого самоврядування, громадські організації, благодійні фонди, дитячі та молодіжні громадські організації, а також їхні коаліції, мережі та об’єднання, ініціативні групи громадян у партнерстві з органами місцевого самоврядування чи громадськими організаціями.