670 учасників та 275 тис. грн на ЗСУ: в Тернополі військові та олімпійці бігли благодійний «Файнозабіг»
У Тернополі 15 жовтня відбувся перший за кілька років благодійний забіг. Усі кошти, зібрані під час реєстрації на «Файнозабіг», а це – 275 тис. грн, передали на військові потреби 105-ї окремої бригади ТрО ЗСУ. Участь у забігу взяли понад 600 бігунів зі всієї України: військові, представники бігових клубів зі Львова, Кривого Рогу, Чернігова, олімпійці та корпоративні команди.
«Для мене цей забіг з одного боку тренувальний – готуюся до ультрамарафону на Тайвані наступного року, а з іншого – символічний. Бо 105-та бригада заступила якраз на позиції, де раніше стояв я зі своїми хлопцями зі 125-ки. Знаю, що то за напрямок, тож із задоволенням біг, аби їм задонатити», – коментує Валерій Шажко, тренер та координатор бігового клубу ShypShyna, військовий 125-ї окремої бригади ТрО у місті Львів.
Валерій отримав серйозне поранення в зоні бойових дій. Відтак наразі перебуває на реабілітації. Проте не зупинився допомагати ЗСУ – займається волонтерською діяльністю, тренує спортсменів та особисто долучився до організації «Файнозабігу».
Бігуни змагалися на декількох дистанціях: півмарафон (21 км), десятка (10 км), пʼятірка (5 км). Діти брали участь у забігах на 100 та 200 м. Вартість стартового внеску для дорослих забігів становила від 450 до 800 грн, в залежності від обраної дистанції та швидкості реєстрації, дитячих – 200 грн.
Учасники були з усіх регіонів України. Серед переможців на різні дистанції та в різних вікових категоріях були представники Одеси, Мукачева, Ужгорода, Чернігова, Львова, Маріуполя, Сєвєродонецька, Києва, Кривого Рогу, Калуша та інших міст. Участь брали самі військові зі 105-ї бригади, для якої збирали кошти, та професійні спортсмени. Так, була присутня олімпійка, легкоатлетка, бронзова медалістка чемпіонату Європи Ольга Нижник. 2012-го вона брала участь в Олімпійських іграх у Лондоні, де посіла 20 місце.
«Зараз готуюся до нових змагань і тернопільський забіг став для мене одним з тренувальних етапів. Попри те, що всю дистанцію йшов дощ, це не було перешкодою – бігати в спеку важче, ніж у дощ», – ділиться Ольга Нижник, яка бігла півмарафон і зайняла друге місце на цій дистанції.
Ще одним переможцем на дистанції 21 кілометр став Олександр Сітковський. Він – легкоатлет, учасник чотирьох Олімпійських ігор – 2008, 2012, 2016 і 2020 років, був переможцем і призером міжнародних марафонів і Чемпіонатів України. Сьогодні Олександр – військовий, пішов до ЗСУ відразу після 22 лютого. До Тернополя приїхав у свій вихідний від військової служби день, щоб позмагатися й тримати себе в формі.
Організували півмарафон Благодійний фонд «МХП-Громаді» та біговий клуб ShypShyna Run Club. Також захід відбувся за підтримки Тернопільської міськради, Тернопільської ОДА, БФ HOPE.UA.
«Головна ціль забігу – підтримка наших військових. 105 бригада ТрО сформувалася на Тернопільщині ще 5 років тому. З початку повномасштабного вторгнення до неї приєдналися тисячі добровольців. З того часу захисники боронять кордони Сумської, Харківської, Запорізької та Донецької областей. Зараз для виконання бойових задач бригаді необхідне спеціальне військове обладнання. Щоб допомогти їм з цим, наш фонд спільно з партнерами й організував цей «Файнозабіг»», – розповідає Ірина Семко, керівниця групи соціального розвитку Благодійного фонду «МХП – Громаді».
Переможці й призери отримали грошові винагороди, кубки та призи. Західний Хаб МХП, як генеральний спонсор заходу, забезпечив призовий фонд у розмірі 124 тис. грн.
«Для нас як частини міжнародної компанії МХП важливо підтримувати подібні ініціативи. По-перше, це – про здоровий спосіб життя. По-друге, про підтримку наших військових. В МХП понад 2300 мобілізованих працівників. Для всіх них компанія зберігає й виплачує середню заробітну плату, допомагає родинам, швидко реагує на їхні запити. Не оминаємо увагою й запити інших військових – цього разу зі 105 бригади з Тернопільщини. Нам за честь підтримати подію, де збирають кошти на потреби цих військових», – підкреслює Віктор Корягін, директор Західного Хабу МХП.
Спортивну організацію взяв на себе біговий клуб ShypShyna Run Club. Команда клубу розробляла маршрут, допомагала з реєстрацією, запрошеннями інших спортивних клубів, технічним забезпеченням: часовими трекерами, які фіксують час і дистанції, ділять по вікових категоріях і т.д.
«Тільки за першу добу після старту реєстрації ми отримали майже 100 заявок. Дуже раді, що попри наявність у цей день інших марафонів у Києві та Житомирі десятки бігунів та спортивних клубів вирішили приїхати саме до Тернополя. Також порадували різні вікові категорії: приміром, серед чоловіків ми мали учасників 70-79 років, серед жінок – 60-69 років. Окрім того, отримали командні реєстрації – як-от від компанії МХП, Благодійного фонду «МХП-Громаді», місцевого медіа «20 хвилин»», – розповідає Руслан Дриль, член бігового клубу ShypShyna Run Club.