На Київщині благодійники відновили 11 зруйнованих під час окупації росіянами будинків місцевих мешканців.
“Цей проєкт – надзвичайно вдалий приклад партнерства у сфері благодійності. Кілька благодійних фондів, інститути громадянського суспільства, зокрема й міжнародні, об’єднали свої зусилля, аби допомогти людям, які пережили окупацію. Тому, як тільки ми отримали заявку на цей проєкт, одразу відгукнулися. Бо відновлення України, її територіальних громад має починатися вже зараз, а не в майбутньому. І мова тут не про матеріальні речі, а насамперед моральну складову, що дозволяє українським громадянам відчувати, що їх не залишили на самоті з негараздами. Вся Україна, ми всі разом зараз об‘єдналися заради перемоги!” – коментує Павло Мороз, директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності компанії МХП.
Спочатку планувалося відновити 8 будинків. Однак підрядники та постачальники будматеріалів надали товари й послуги за собівартістю, тож у результаті допомогу отримали 11 родин.
Село було окуповане до 28 березня. Російські військові прикривалися мирними мешканцями й ставили свою техніку в дворах цивільних та на городах. Відтак, помешкання людей потрапляли під перехресні обстріли. Так сталося і з будинком родини Ткаченків.
“Від вибуху в нашому будинку зірвало дах, вибило всі вікна, двері. Ми лишилися без світла, газу, води. У сараї погоріло хазяйство, саме приміщення було пошкоджене. Власним коштом ми б не потягнули таку роботу. Улітку спали просто неба, а у вересні заливало дощами. Тому наша родина дуже вдячна і благодійникам, і будівельникам – всім, хто причетний до цієї справи за те, що ми змогли увійти в зиму в теплій домівці”, – розповідає Олег Ткаченко, один з тих, чий будинок вдалося відновити в межах проєкту.
“Коли були сильні обстріли, ми з сином ховалися в погребі, – згадує 70-річна Катерина Овдієнко, – а одного разу було так гучно, що думали, що й нас засипле, і від хати нічого не залишиться. Коли вийшли, то побачили, що згорів лише сарай, а в хаті вибило вікна, двері посікло, пошкодило дах. Але завдяки добрим людям, до зими нам дуже допомогли”.
Вартість проєкту становить 900 тис. грн. Благодійники продовжать підтримувати й відновлювати село надалі. Адже співпраця заради відбудови – це про українську ідентичність та цінності, які з кожною цеглиною закладають і наше майбутнє.